U nas kupujesz niezawodne maszyny do obróbki drewna najwyższej jakości!
Oferta

Solary fotowoltaiczne zestaw dla domu 10 kWp

Specyfikacja produktu

  • Koncepcja instalacji

Instalacja "on-grid" przeznaczona jest do wytwarzania prądu przemiennego we współpracy z siecią energetyczną. Zestaw nie posiadają urządzeń magazynujących energię. Jest ona spożytkowana przez użytkownika lub odbierana przez sieć energetyczną. Energia produkowana przez system jest stale dostarczana do sieci, użytkownik kontroluje ilość wyprodukowanej energii i na tej podstawie dokonuje rozliczeń z miejscowym zakładem energetycznym.
System jest bezobsługowy – oznacza to, że nie wymaga dozoru użytkownika.

  • Gotowe rozwiązania

Proponujemy kompletne zestawy fotowoltaicznye dla potrzeb klientów indywidualnych, firm czy jednostek samorządowych.
Dla naszych klientów każdorazowo przygotowujemy projekt dopasowany do wynikających z bieżącego zużycia energii potrzeb Inwestora. Dobierając najbardziej pasujące do koncepcji komponenty, zawsze od sprawdzonych dostawców, korzystając z własnych, opatentowanych konstrukcji montażowych, dobieramy zestaw wytwarzający energię w ilości i zgodnie z charakterystyką zużycia energii w budynku Inwestora.
Instalacje dla domów to zestawy o mocy od 3 kWP do 10 kWp, choć dwa najczęściej stosowane zestawy to instalacje o mocach 3 kWp oraz 5 kWp.
Pierwszy z nich wymaga montażu 12 paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, garażu bądź wiacie na terenie posesji. Oznacza to powierzchnię ok. 20 m2 niezbędną do takiego montażu.
Drugi, o mocy 5 kWp, to 20 paneli PV, a więc powierzchnia ok. 35 m2 na dachu skierowanym na południe, bądź podobną przy dachu o niewielkim nachyleniu, o orientacji wschód-zachód. Montaż na dachu płaskim wymaga powierzchni ok. dwukrotni większej, ze względu na rzucany przez zamontowane na stelażach moduły fotowoltaiczne.
Zestawy te spełniają kryteria programów umożliwiających wzięcie niskooprocentowanej pożyczki z możliwym częściowym umorzeniem, w zależności od oferty każdego z WFOŚiGW. Odpowiadają również wymogom organizowanego przez NFOŚiGW programu „Prosument”.
Montaż paneli możliwy jest praktycznie na każdym dachu, indywidualnie do projektu dobierane są systemy montażowe właściwie do istniejącego poszycia. Inwerter natomiast – serce i centrum całej instalacji – jest to wiszące na ścianie urządzenie mieszczące się bez problemu na ścianie każdej kotłowni czy garażu.

  • Oszczędności

Dostosowując zużycie energii w domu do odpowiednich taryf naszego dystrybutora energii elektrycznej, jesteśmy w stanie częściowo obniżyć koszty zużywanej energii. Standardem są więc pralki, zmywarki czy pompy ciepła pracujące głównie w nocy, gdy koszty energii są niższe.

A gdyby urządzenia te pracowały za darmo?
Fotowoltaika jest nie tylko metodą na zakup tańszego prądu. Jest źródłem energii darmowej. Każda wytworzona we własnej mikroinstalacji ilość energii elektrycznej może zostać na miejscu zużyta. Dodatkowo spadają również opłaty przesyłowe związane ze zmniejszeniem ilości kupionej, a więc i przesłanej przez operatora energii elektrycznej.
Część energii w domu zużywana jest przez całą dobę. Od prozaicznych – jak lodówka, po coraz częściej stosowane technologie przyjazne środowisku – rekuparator, pompa ciepła czy wentylacja mechaniczna. Działają przez całą dobę, więc w ciągu dnia koszt zużywanych przez te urządzenia energii możemy zminimalizować. W ciągu dnia pracują również urządzenia w kuchni, większość AGD – sprzęt kuchenny, odkurzacz, pralka, zmywarka czy kosiarka do trawy to wszystko są urządzenia konsumujące energię których zapotrzebowanie na prąd przynajmniej częściowo może zostać zaspokojone przez własną elektrownię fotowoltaiczną.
Dobrze dobrana instalacja PV obniża koszty związane z zapotrzebowaniem na energię nawet o połowę. Dzięki temu, że wytworzona energia zostaje skonsumowana, a nie oddana do sieci, wartość każdej wytworzonej
1 kWh równa jest kwocie, której Inwestor nie musiał wydać na jej zakup od swojego operatora, powiększonej o bezpośrednio z nią powiązanej opłacie dystrybucyjnej.
Dodatkowo istnieje szereg programów wspierających finansowa przedsięwzięcia OZE. Podstawowym jest ruszający w 2014 roku Program „Prosument”, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tego programu każda instalacja fotowoltaiczna otrzyma wsparcie w wysokości 40% całkowitej wartości.

  • Oferta

 

ZESTAW 10 kWp

 Polikrystaliczne moduły

 Q-Celis o mocy 250W

40 sztuk
Inwerter Bosh* TAK
Okablowanie TAK
Zabezpieczenia TAK
System montażowy TAK
Wydajność roczna 11024 kWh
Oszczędność roczna 6614 zł

 Możliwy montaz

 na dachu lub wiacie

TAK

 Niezbędna dostępna

niezacieniona pow.

64 m2

 Dotacje z programu

 "Prosument - 40%"

TAK

 Cena brutto

 z montazem

59900 zł

 

Zapytaj o cenę

Oferujemy kredyt na zakup maszyn