Turanlar Postforming machine T-PF 280 id:4910

Specyfikacja produktu

T-PF 280 Post forming Machine. Używa się jej w celu zakrzywiania i miękkiego laminowania wyprofilowanych krawędzi przy pomocy lamp grzewczych. Jest to funkcjonalna maszyna wyposażona w górne i dolne średniofalowe lampy podczerwieni, wkładki profilujące, agregat frezowania końcowego, piłę rowkującą, agregat polerujący i kontroler prędkości.

Dane techniczne

Napięcie 400 V - 50 Hz.
Prąd nominalny 16 A
Grubość laminatu 0,4 - 1 mm
Wysokość laminatu 70 mm
Prędkość 12 m/min.
Całkowita energia elektryczna 7,6 kW
Wysokość robocza 870 mm
Szerokość maszyny 920 mm
Długość maszyny 4000 mm
Wysokość maszyny 1600 mm
Waga maszyny 1340 kg
Moc trymująca 0,37 kW 12000 Rpm
Silnik nacinania 0,55 kW
Silnik polerowania 0,18 kW

Agregaty

Automatyczny przenośnik elementów
Zbudowany na bazie precyzyjnego transportera łańcuchowego pokrytego płytkami wykonanymi z tworzywa sztucznego.

Lampa grzejna - PROMIENNIK PODCZERWIENI - GÓRA
Zestaw grzałek, emitujących promienie podczerwone, podgrzewających laminat w celu jego uplastycznienia przed procesem wyginania na element. Bez względu na długość elementu, temperatura podgrzewania jest stała.

Lampa grzejna - PROMIENNIK PODCZERWIENI - DÓŁ
Zestaw grzałek, emitujących promienie podczerwone, podgrzewających laminat w celu jego uplastycznienia przed procesem wyginania na element. Bez względu na długość elementu, temperatura podgrzewania jest stała.

Zestaw rolek dociskowych, AGREGAT POTRÓJNY
Agregat składa się z trzech zestawów rolek zamocowanych na obrotowym uchwycie. System umożliwia bardzo szybkie przestawienie maszyny w zakresie trzech produkowanych profili różniących się kształtem. Każdy z zestawów składa się z wyprofilowanych gumowych rolek służących do przyklejenia laminatu na krawędź wyprofilowanej płyty. Sprężyście zamocowane rolki wyginają i dociskają laminat do elementu. Każda z rolek może być indywidualnie ustawiana w stosunku do oklejanego profilu.

Frez DOLNY
Agregat frezujący naddatek na dolnej krawędzi elementu. Pozycja wysokoobrotowego wrzeciona, z zamontowanym frezem nasadzanym, może być regulowana i wskazywana jest na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzeciona - 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min

Szczotka Polerska DÓŁ
Dysk polerski wykonany z miękkiego materiału, napędzany niezależnym silnikiem, poleruje krawędź obrzeża w celu uzyskania pierwotnego koloru i struktury po frezowaniu i obróbce cyklinami. moc wrzeciona - 0,18 kW prędkość obrotowa - 1400 obr/min

Zespół frezowania WPUSTU-ROWKA - DÓŁ
Agregat frezujący wpust - rowek na dolnej płaszczyźnie obrabianego elementu.

Regulacja prędkości
Elektroniczny system sterowania prędkością posuwu elementu podczas obróbki. Prawidłowy dobór prędkości pozwala na uzyskanie optymalnych warunków obróbki i żądanej jakości.